تکنولوژی میتو

آلفا D.N.A.

آلفا D.N.A.، برگرفته از تجربه ی مسابقات اتومبیلرانی، سلکتور منحصر به فرد حالت رانندگی آلفا رومئو می باشد، که با تغییر تنظیمات و کنترل موتور، ترمز ها، سیستم فرمان، گیربکس، سیستم تعلیق و پدال گاز، عملکرد خودرو را با توجه به سبک رانندگی و شرایط جاده به بهترین شکل تنظیم و سازگار می نماید.

این سیستم با شرایط کاربری بسیار ساده ای در اختیار راننده می باشد: تنها کافیست تا سلکتور تعبیه شده در نزدیکی اهرم دنده را در حالت مورد نظرش قرار دهد.

- در زمان انتخاب مود Dynamic، سيستم های کنترل لغزش الکترونیکی با حساسیت نسبتاً پایین تری عمل کرده، موتور و ترمز ها سریع تر و واکنش نشان می دهند، در حالیکه عکس العمل های فرمان مستقیم تر، سریعتر و اسپرت تر است.

- با قرار گرفتن سلکتور در مود Natural، تنظیمات خودرو، به نسبت معمولی‌تر بوده و مصرف سوخت خودرو نیز بهینه تر خواهد شد.

هنگامیکه سطح جاده لغزنده است، بهتر است تا مود All weather انتخاب شود. این مود، به شکلی طراحی شده است که تمام دستگاه ها و سیستم های ایمنی الکترونیکی خودرو در این مود به نسبت شرایط نرمال، با حساسیست بالاتر و سریع تر عمل نمایند.

آلفا تی سی تی (ALFA TCT)

 

 

سیستم انتقال نیروی دوآل کلاچ آلفا یک سیستم کلاچ دوقلوی خشک اتوماتیک مدرن بوده و همانند دو گیربکس بصورت موازی عمل می نماید، که هر یک از این دو، دارای کلاچی مخصوص به خود می باشند. در این سیستم، دنده ی بعدی در حالیکه دنده ی قبلی هنوز درگیر می باشد، درگیر شده و به این ترتیب ناپیوستگی های ناشی از تعویض دنده در فرآیند انتقال قدرت را از بین می برد. آلفا TCT، راحتی رانندگی و احساس یک رانندگی اسپرتی را، همراه با بهبود بازده‌ و کاهش مصرف سوخت که بسیار فراتر و کارآتر از آنچه یک سیستم انتقال نیرویاتوماتیک معمولی قادر به ارایه ی آن می باشد، تضمین می نماید.


احساس رضایت از رانندگی
تعویض سریع دنده در هر دو حالت اتوماتیک و دستی، همچنین با اهرم های تعویض دنده ی روی فرمان.


آسایش
نيروى كششى انتقالی به چرخ ها بدون کاهش گشتاور که در گیربکس های اتوماتیک یا دستی معمولی در زمان تعویض دنده، شایع و طبیعی می باشد، در تمامی مواقع متوالى و پیوسته می باشد‌،


بازده‌
میزان مصرف سوخت و تولید گازهای آلاینده نسبت به یک خودرو با گیربکس دستی معمولی و نسبت به میزان سوخت مصرف شده در شرایط برابر، کمتر می باشد.سیستم های پخش صوت و تصویر

سیستم Blue&Me
سیستم Blue&Me™ با اکثر گوشی های تلفن همراه موجود در بازار که دارای بلوتوث می باشند، سازگار بوده و برای مطابقت با استاندارد ها و گوشی های تلفن همراه جدید قابل بروزرسانی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم Blue&Me™، کارکردها و قابلیت های آن، به سایت www.blueandme.net مراجعه فرمایید. این صفحه حاوی اطلاعات پشتیبانی کاربر، اطلاعات بروزرسانی نرم افزار و یک بخش جامع‌ مخصوص پرسش و پاسخهای متداول می باشد.
 
Uconnect ™ 5" Radio
شما می خواهید به آهنگهایتان دسترسی داشته و همه چیز را تحت کنترل داشته باشید. از همین روست که در آلفا میتوی جدید، سیستم Uconnect ™، به عنوان یک سیستم استاندارد (غیر آپشن) در خودرو تامین و نصب شده است. سیستم Uconnect، به عنوان یکی از سیستم های استاندارد خودرو، یک سیستم صوتی باکیفیت بالا را، با یک دسته از سرویس های مولتی مدیا چندرسانه ای و عملکردها در هم می آمیزد. به این ترتیب، به لطف صفحه ی نمایش لمسی 5 اینچی رنگی و یا سیستم تشخیص فرامین صوتی، می توانید این سیستم را تنها با لمس صفحه، یا بوسیله ی بیان فرامین صوتی، کنترل نمایید.

 

•    شما می توانید از صفحه نمایش لمسی برای دسترسی مستقیم به تمامی عملکرد های سیستم پخش صوت استفاده نمایید: رادیوی AM/FM، سیستم پخش سی دی، دیگر سیستم های پخش انواع فایل های غیرصوتی نیز از طریق پورت USB یا سوکت AUX-in، قابل اتصال می باشند.
•    همچنین می توانید سیستم تشخیص فرامین صوتی را نیز فعال نمایید.
•    رابط بلوتوث (Bluetooth® interface) امکان خواندن SMS دریافتی در گوشی تلفن همراهتان را توسط سیستم پیام خوان (text to speech system) فراهم آورده و همچنین امکان پاسخگویی و رسیدگی به تماس هایتان از طریق کنترل های روی فرمان را در اختیار شما میگذارد.
•    با استفاده از سیستم استریمینگ صدا (Audio Streaming)، می توانید مستقیماً و بدون اتصال کابل، فایل های موسیقی و یا رادیوی تحت وب گوشی هوشمند تان را از اسپیکرهای خودرو پخش نمایید.

 

 

سیستم صوتی بوز (Bose Sound System)
سیستم صوتی بوز (Bose)، قادر است تا یک کیفیت پخش صوت استثنایی را، برای تمامی سرنشین های خودرو در تمامی شرایط رانندگی، تضمین نماید.
سیستم Hi-Fi دارای قدرت خروجی بیش از 500 وات بوده و یک سیستم آکوستیک را ارائه می کند، که این سیستم تشکیل شده است از اسپیکرهای اصلی به اضافه ی یک ساب ووفر با آمپلی فایر دیجیتال 8 کانال برای صداهای بم که همیشه عمیق و گیرا می باشد، و همچنین یک اسپیکر مرکزی در داشبورد برای پخش و تولید صداهای زیر.
تفاوتی ندارد که شما در حال گوش دادن به یک زمينه‌ نواخته شده توسط گیتار و یا یک ارکستر کامل هستید، سیستم صوتی Bose®، احساسات مشابهی را به شما منتقل می نماید که شما در هنگام گوش دادن به یک کنسرت زنده احساس می نمایید. بازساخت‌ واقعی صوت، صداهای زير بسیار شفاف، صداهای کامل باس، این امکان را فراهم می آورند که تمامی سرنشینان خودرو، خود را در احاطه ی صداها یافته و احساس نمایند که در یک محیط بسیار بزرگتر واقع شده اند زیرا این سیستم صوتی ویژه، مخصوص اتاق خودرو، شده است. برای اینکه تجربه حسی سرنشینان، حتی منحصر به فردتر شود، یک پردازنده سیگنال یکپارچه، برای اطمینان از اینکه صداهای بم در هر سطحی از بلندی صدا، بى‌عيب می باشند‌، به طور خودکار نواهای باس را تنظیم می نماید، در حالیکه یک مدار برابرساز فعال، مطلوب ترین بالانس خودکار الکترونیکی از خروجی صدا را در همه‌‍ی فرکانس ها، بالانس و وضوح عالی تن صدا در سراسر دامنه های صوتی، از بین بردن اعوجاج صوتی ناخوشایند حتی در زمان پخش قطعاتی که با صدای بلندتری پخش می شوند یا در آهنگ های فوق دینانیک را تضمین می نماید.
مکانیک

چابکی، ظرافت و راحتی در هدایت خودرو
چابکی، ظرافت و راحتی در هدایت خودرو، در سایه ی سیستم تعلیق جلو، از نوع مکفرسون و ميل پيچشي سیستم تعلیق عقب همراه با چرخ های نیمه مستقل، میسر شده است. دو راهکاری که عملکرد آنها آزموده شده و در خودروی منسجمی چون میتو، لذت بی حد و حصر و حداکثر ایمنی را تضمین کرده اند.

سیستم تعلیق قادر به‌ سازگارى آلفا
سیستم تعلیق قادر به‌ سازگارى آلفا، در مدل های مجهز به موتورهایی با خروجی بالا، مانند موتورهای توربو مولتی ایر 135 و 170 اسبی، به عنوان یک سیستم استاندارد می باشد. این سیستم دارای کمک فنرهای واکنش متغیر می باشد. در سایه ی سوپاپ بای¬پس، این کمک فنرها با واکنش به سطوح ناهموار جاده ای، میزان راحتی سواری را بهبود بخشیده و کنترل دینامیک عالی خودرو را حفظ می نمایند.

سیستم تعلیق فعال آلفا
این سیستم در خودروی آلفا رومئو میتو کوادروفولیو وردِ، نصب می باشد. این سیستم، بصورت الکترونیکی کمک فنرها را کنترل کرده و به طور اکتیو و مداوم واکنش شاسی خودرو را نسبت به شرایط جاده و بسته به نیازهای راننده تغییر می دهد. این سیستم با آلفا D.N.A. و سایر دستگاه های الکترونیکی نصب شده در خودرو، ارتباط داشته و بر عملکرد آنها تاثیر دارد.
 ایمنی

سواری میتو، سرگرمی و ایمنی محض است. در این خودرو، در تمامی مدلها، امکانات زیر بصورت استاندارد، ارائه و تامین شده اند:

- هفت عدد ایربگ

-فن آوری SBR (سیستم هشدار کمربند ایمنی): 5 چراغ هشدار دهنده در یک صفحه ی نمایش کوچک، بر باز و بسته بودن کمربند ایمنی همه ی سرنشین های خودرو، نظارت می نمایند.

- سیستم پیش¬کشاننده ی پشتی محافظ گردن.

- سیستم پیش کشاننده دو مرحله‌ای کمربندی ایمنی صندلی های جلو

- فرمان تلسکوپی

- میل فرمان با قابلیت کنترل انرژی منتقل شده از چرخها

- چراغهای عقب نوع LED برای بهبود ديدپذيرى خودرو

سیستم ترمز آلفا رومئو میتو مجهز به یک سیستم کمکی ترمز هیدرولیک ، شامل دو مدار متقاطع مستقل بود با کوتاهترین مسافت ترمزگیری می‌باشد.

 

سیستم ABS همراه با EBD
علاوه بر یک سیستم ترمز، که سطح عملکردی عالی را تأمین می نماید، آلفا رومئو میتو به سیستم ABS (سیستم ضد قفل ترمز) و به یکی از پیچیده ترین و کارآمدترین ها نسخه های موجود این سیستم که در حال حاضر در دسترس است، مجهز شده است. سیستم ABS همچنین با سیستم EBD (سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز) در آمیخته است. سیستم EBD، نیروی ترمزگیری را به منظور جلوگیری از قفل شدن چرخ ها و حصول اطمینان از کنترل کامل خودرو در تمام شرایط، در چهار چرخ توزیع می نماید.


Electronic Q2
آلفا رومئو میتو به سیستم جدید Electronic Q2 مجهز می باشد. این سیستم توسط شبیه سازی عملکرد یک دیفرانسیل قفل شونده ی خودکار، پایداری خودرو در زمان دور زدن در پیچ های تند را بهبود داده و به این ترتیب سواری در خودرو را برای یک سواری اسپرت و پرتحرک و در شرایط جاده ای نامساعد، ایمن تر و لذت بخش تر می نماید.

 

VDC (سیستم کنترل دینامیک خودرو)
این سیستم به نوعی برداشت و نسخه ی آلفا رومئو از سیستم ESP (برنامه ی الکترونیکی حفظ پایداری خودرو) می باشد. این سیستم در حادترین شرایط و زمانی که پایداری خودرو در معرض خطر است، وارد عمل شده و در کنترل خودرو، راننده را یاری می نماید.
سیستمی اسپرتی، در روح تمام خودرو های آلفا رومئو، این سیستم که دارای برترین قابلیت های کنترل پایداری خودرو می باشد، در شرایط نرمال رانندگی هیچ دخالتی در کنترل خودرو ندارد و تنها زمانی مداخله می نماید که شرایط رانندگی به وضعیت بحرانی نزدیک شوند.


سیستم مهار و كنترل ضد¬لغزش (ASR)
بخشی جدایی ناپذیر از VDC بوده و میزان پایداری و چسبندگی خودرو به سطح جاده را در تمامی سرعت ها و به وسیله ی کنترل موتور و ترمز، تضمین می نماید.


سیستم HBA و سیستم کنترل خودرو در سربالایی (Hill Holder)
آلفا رومئو میتو با سیستم HBA (سیستم هیدرولیک کمکی ترمز) و همچنین سیستم کنترل خودرو در سربالایی (Hill Holder) به نوعی تکمیل می شود، سیستم HBA بصورت اتوماتیک میزان فشار در مدار ترمز را در شرایط ترمزگیری اضطراری، افزایش می دهد و سیستم کنترل خودرو در سربالایی، یک عملکرد اتوماتیک است که توقف و شروع به حرکت از حالت توقف را در سربالایی‌ها بدون کمک و استفاده از اهرم ترمز دستی، برای راننده ممکن می‌سازد.


MSR
سیستم MSR، یک سیستم برای جلوگیری از گیرپاژ موتور در طول زمان افزایش دور موتور می باشد. این سیستم، عمل ترمز موتور را به تدریج با شرایط رانندگی، وفق می دهد.


سیستم CBC (سیستم کنترل ترمز در زمان حرکت در پیچ)
زمانی فعال می شود که در زمان دور زدن با خودرو، ترمزگیری شود. در این حالت، به منظور حفظ پایداری خودرو و به حداقل رساندن هر گونه انحراف به داخل و یا خارج پیچ، فشار ترمز روی هر چرخ به صورت جداگانه تخلیه می شود.


DST سیستم کنترل دینامیک گشتاور فرمان
این سیستم، عملکرد فرمان الکتریکی را با عملکرد سیستم VDC، در هم می آمیزد. این سیستم هوشمند کنترل فرمان الکترونیکی، هم میزان ایمنی و هم قابلیت هدایت خودرو را بهبود میبخشد.
در تمامی شرایط رانندگی، فرمان الکترونیکی، صحیح ترین مانور را به راننده پیشنهاد می¬دهد تا اجرا نماید و به این ترتیب پایداری و احساس ایمنی بالایی را در زمان رانندگی، ممکن نماید.

 آلفا و محیط زیست
میتو و محیط زیست

توان بالا، هزینه های نگهداری کم و انتشار گازهای آلاینده ی کم. تمامی اینها، به لطف موتورهای پیشرفته و آخرین نسل تجهیزات الکترونیکی موجود در بازار، ممکن شده اند. منبع تامین قدرت در تمامی مدل های این خودرو، برترین موتورهای موجود می باشند:
موتور بنزینی مجهز به سیستم انقلابی مولتی ایر همچنان که دستیابی به توانی بالا را ممکن می سازد، کاهشی در حدود 10 درصد را در تولید گازهای آلاینده و مصرف سوخت، نسبت به موتور های معمولی را تضمین مینماید، و همچنین مدل مجهز به سیستم جدید توینایر توربو (TwinAir Turbo) با 105 اسب بخار و استاندارد یورو 6 (Euro 6)، دارای قابلیت های بسیار متنوع بوده و اجازه می دهد تا شما بین عملکرد بالای خودرو و یا کاهش تولید گازهای آلاینده، بسته به سبک رانندگی، یکی را انتخاب نمایید.

علاوه بر این، موتور نصب شده در این خودرو، مجهز به سیستم های الکترونیکی است، که به کاهش مصرف سوخت و تولید گازهای آلاینده کمک میکنند:

-    سیستم استارت استاپ (Start&Stop): سیستمی که خاموش کردن و راه اندازی مجدد خودکار موتور خودرو را در ترافیک شهری مدیریت می نماید.
-    نمایشگر پیشنهاد تعویض دنده: این سیستم زمان تعویض دنده را پیشنهاد داده و بازده موتور را بهبود بخشیده و باعث کاهش مصرف آن می شود.
-    DNA: سیستمی که به شما اجازه می دهد تا کارآمد ترین تنظیمات از پیش تعریف شده را، مطابق با سبک رانندگی و شرایط جاده، انتخاب نمایید.