ALFA D.N.A.

آلفا D.N.A


آلفا D.N.A.، برگرفته شده از تجربه ی مسابقات اتومبیلرانی، سلکتور منحصر به فرد حالت رانندگی آلفا رومئو می باشد، که با تغییر تنظیمات و کنترل موتور، ترمز ها، سیستم فرمان، گیربکس، سیستم تعلیق و پدال گاز، عملکرد خودرو را با توجه به سبک رانندگی و شرایط جاده به بهترین شکل تنظیم کرده و سازگار می نماید.
این سیستم با شرایط کاربری بسیار ساده ای در اختیار راننده می باشد، تنها کافیست تا سلکتور تعبیه شده در نزدیکی اهرم دنده را در حالت مورد نظر قرار دهد.
در زمان انتخاب مود اسپرت (Dynamic)، سيستم های کنترل لغزش الکترونیکی با حساسیت نسبتاً پایین تری عمل کرده، موتور و ترمز ها سریع تر و واکنشی تر می باشند، در حالیکه عکس العمل‌های فرمان مستقیم تر، سریع تر و اسپرت تر است. با قرار گرفتن سلکتور در مود نرمال (Natural)، تنظیمات خودرو، به نسبت غیرفعال بوده و مصرف سوخت خودرو نیز بهینه تر خواهد شد.
هنگامیکه سطح جاده لغزنده است، بهتر است تا مود همه‌ی شرایط آب و هوایی (All weather) انتخاب شود. این مود، به شکلی طراحی شده است که تمام دستگاه ها و سیستم های ایمنی الکترونیکی خودرو در این مود به نسبت شرایط نرمال، با حساسیست بالاتر و سریع تر عمل نمایند.

سیستم پیش فعالسازی ترمز (Pre-fill)


در زمان انتخاب مود اسپرت (Dynamic)، یک سیستم جدید، با نام سیستم پیش فعالسازی ترمز (Pre-fill) در خودروی جولیتا فعال می شود. این سیستم جدید با بهره گیری از امکانات سیستم VDC، قابلیت واکنش سریع تر سیستم ترمز را امکان پذیر می سازد.
هنگامیکه یونیت کنترل وضعیتی خطرناک را که در آن، نیاز به ترمزگیری سریع است، شناسایی نماید، سیستم ترمز، چند لحظه قبل از اینکه راننده عملا پدال ترمز را فشار دهد، فشرده می شود تا به این ترتیب، سریعترین واکنش ممکن در سیستم ترمزگیری، تضمین شده و در نتیجه خط ترمز خودرو کاهش یابد.