موتور میتو

 

قلب تپنده ی میتو (MITO) را، موتور هایی تشکیل داده اند که سركشی و مهارناپذیری این خودرو را در باصرفه ترین و کارآمدترین حالت، تضمین کرده اند.این موتور ها عبارتند از:

موتور بنزینی مجهز به سیستم توربو مولتی ایر با توان HP140 ، طراحی شده برای افرادی که در جستجوی روح یک خودروی مسابقه ای ناب هستند.

با هدف کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش تولید گازهای آلاینده، میتو به سیستم های دیگری نیز مجهز می باشد.

•    سیستم استارت استاپ (Start&Stop): این سیستم که خاموش کردن و راه اندازی مجدد خودکار موتور خودرو را در ترافیک شهری مدیریت می نماید، بصورت تمام وقت فعال بوده و همچنین توسط راننده، قابل غیرفعالسازی نیز می باشد.
•    نمایشگر پیشنهاد تعویض دنده (GSI): این سیستم زمان تعویض دنده را توسط روشن کردن یک چراغ در پنل کنترل، پیشنهاد داده و بازده موتور را بهبود بخشیده و باعث کاهش مصرف آن می‌شود.

موتورهای بنزینی

آلفا رومئو طیف وسیعی از پیشرفته ترین موتورهای بنزینی را، که از موتورهای حجم پایین نوع تنفس طبیعی که در عین حال دارای عملکردی درخشان بوده، ویژه ی رانندگان تازه کار هستند، آغاز می شود، به ترتیب ذیل ارایه می نماید.
 
توین ایر TwinAir
موتور بنزینی 0.9، مجهز به سیستم توین ایر توربو با توان HP105 و استاندارد Euro 6. این موتور بینهایت انعطاف پذیر و مدرن، امکان انتخاب یک خروجی قوی یا کاهش تولید گازهای آلاینده را، بسته به سبک رانندگی، در اختیار راننده می گذارد. این موتور، در زمینه ی مهندسی خودرو و از نظر فن آوری، عملکرد و سازگاری با محیط زیست،
از برترین نمونه های موجود در دنیا بوده و در همین راستا، موفق به دریافت جایزه ی معتبر بهترین موتور جدید (Best New Engine 2011 award) در سال 2011 شده است. در طراحی این موتور، از ترکیبی از فن آوری مولتی ایر و دینامیک سیالات خاص ارتقا یافته، با هدف دستیابی به حداکثر بهره وری ممکن از سوخت، توان بالا، انعطاف پذیری و واکنش پذیری برجسته در زمانیکه به آنها نیاز است، بهره برده شده است. به لطف تعامل با DNA آلفا و استفاده از سیستم استارت استاپ ، میزان انتشار گاز CO2 در موتورهای این رده، در پایین‌ترین حد خود می باشد.

 

 

سیستم مولتی ایر آلفا (Alfa MultiAir)
این تکنولوژی، با کنترل ورودی هوا به داخل موتور به طور مستقیم، در حالیکه هوا وارد سیلندر می شود و بر اساس الزامات واقعی آن، نوید یک دوره جدید برای موتورهای بنزینی را می دهد.
با بکارگیری این سیستم، در دورهای پایین، از %10 تا %35 افزایش در حداکثر قدرت خروجی و تا %15 افزایش در گشتاور موتور، قابل انتظار خواهند بود.
شتاب خودرو تا %12 افزایش و بهبود یافته و میزان مصرف سوخت و تولید گازهای آلاینده تا %10 کاهش می یابد. 

مشخصات فنی

موتور بنزینی 1.4، مجهز به سیستم توین­ایر با توان 140HP TCT:

حجم موتور: 1368 Cm³- حداکثر گشتاور: Nm206/230 (Kgm21.0/23.4) در rpm1750 - حداکثر سرعت: Km/h207 – شتاب صفر تا صد کیلومتر Km/h(s)8.4/8.2 - مصرف سوخت : Lit/100Km 5.5/5.6 – میزان انتشار گاز CO2 : gr/Km 128/126 – استاندارد آلایندگی: Euro 5 – مجهز به سیستم استارت استاپ بصورت استاندارد.