شرایط عمومی گارانتی:

محدوده گارانتی برای عیوبی است که ناشی از اشکالات تولید در خودرو باشد که مدت آن بر حسب زمان و کیلومتر در ابتدای کتابچه گارانتی ذکر شده است. رفع این ایرادات بدون اخذ هیچگونه هزینه ای از مشتری – به صورت رایگان –  برای ایشان برطرف خواهد شد.

کلیه کارشناسان گارانتی عاملیتهای مجاز شرکت آلفاموتور با رعایت خط مشی شرکت و بروز رسانی دانش خود، همواره سعی در اجرای سریع امور گارانتی خواهند داشت.

محدوده گارانتی خودروهای آلفا 60 ماه یا 150000 کیلومتر می باشد ( هر کدام زودتر فرا برسد ) لازم به ذکر است که مدت گارانتی از تاریخ تحویل خودرو به مشتری آغاز می گردد.

محدوده گارانتی :

برخی از قطعات، اجزا و سیستمها با توجه به ماهیت و نوع کاربری ، گارانتی محدودتری دارند که در جدول ذیل آورده شده اند :

نام قطعه /سیستم

مدت زمان گارانتی

شمع موتور تا اولین دوره تعویض

 20000 کیلومتر

باتری اصلی خودرو و شارژ

12 ماه یا 20000 کیلومتر

سیستم صوتی

12 ماه از تاریخ شروع گارانتی

شارژ گاز کولر

24 ماه از تاریخ شروع گارانتی

لاستیک

2 سال یا 40000 کیلومتر

رنگ خودروهای آلفارومئو

36 ماه بدون محدودیت کیلومتر

لنت ترمز،تیغه برف پاکن،لامپ و تسمه ها (بجز تسمه تایم)

10000 کیلومتر بدون محدودیت زمان گارانتی

کیت کلاچ

12 ماه یا 20000 کیلومتر
 
 • چنانچه جهت رفع ایراد گارانتی نیاز به تعویض قطعه مصرفی باشد، آن قطعه نیز تحت پوشش گارانتی تعویض خواهد شد.
 • چنانچه بروز اشکال در قطعات مصرفی ، به تشخیص شرکت آلفاموتور ناشی از کیفیت پایین تولید باشد، تعویض قطعه مذکور تحت پوشش گارانتی صورت خواهد گرفت.
 • مدت زمان تعهد خدمات شامل تعمیرات و تامین قطعات، 10 سال بعد از زمان تحویل خودرو به مشتری توسط شرکت آلفاموتور می باشد.
 • اولین سرویس خودروهای آلفا سرویس رایگان 5000 کیلومتر و یا 3 ماه از تاریخ شروع گارانتی (هر کدام زودتر فرا رسد) می بایست انجام شود این سرویس رایگان می باشد.

ضمانت عملکرد کیسه هوا : عملکرد صحیح کیسه های هوا صرفا مشمول دوره گارانتی نمی باشد در صورت انجام کلیه بازرسی ها و تعویض قطعات مورد نیاز مطابق دستورالعمل های فنی اعلامی در دفترچه سرویس و نگهداری و تعمیرات خودرو در عاملیت های مجاز در بازه زمانی وارانتی تضمین می گردد.

ضمانت خدمات : خدمات ارائه شده در عاملیت های مجاز شرکت به مدت 2 ماه یا 3000 کیلومتر ( هرکدام زودتر فرا برسد) دارای ضمانت می باشد.

ضمانت قطعات : قطعات تعویض شده در عاملیت های مجاز شرکت به مدت 6 ماه یا 10000 کیلومتر ( هر کدام زودتر فرا برسد ) دارای ضمانت می باشد.

ضمانت قطعات آپشن : قطعات آپشن نصب شده توسط شرکت آلفاموتور به مدت 12 ماه یا 20000 کیلومتر تحت پوشش گارانتی می باشد ( هر کدام زودتر فرا برسد )

مواردی که تحت پوشش گارانتی نمی باشند :

 1.    قطعاتی که به طور عادی مصرفی بوده و یا در معرض استهلاک قرار دارند و یا در سرویس های ادواری مورد نیاز خواهند بود که شامل: بنزین، سرریز کردن و یا تعویض انواع سیالات ( مانند مایع شیشه شوی و مایع خنک کننده موتور )، روغنها و روانکارها (مانند روغن موتور، ترمز هیدرولیک گیربکس، دیفرانسیل )، فیلترها، لنت ترمز، تسمه ها، شمع ها، دیسک ترمز، کیت کلاچ، لاستیک ها، تیغه های برف پاک کن و لامپها می باشند.
  •    چنانچه جهت رفع ایراد گارانتی نیاز به تعویض قطعه مصرفی باشد، آن قطعه نیز تحت پوشش گارانتی تعویض خواهد شد.
  •    چنانچه بروز اشکال در قطعات مصرفی به تشخیص شرکت آلفاموتور ناشی از کیفیت پایین تولید باشد، تعویض قطعه مذکور تحت پوشش گارانتی صورت خواهد گرفت.

 2. بازدیدها، تنظیم و چک کردن ها، سرویس های ادواری (بجز سرویس اولیه رایگان)، استفاده از دستگاه عیب یاب، بالانس چرخ، رگلاژ دربها، تنظیم ترمز دستی، شستشوی انژکتور و سیستم سوخت رسانی، تنظیم زوایای چرخ ها و آچارکشی.

 3. صدماتی که به علت عدم استفاده طولانی مدت از خودرو به آن وارد می شود مانند خسارت ناشی از روغن موتوری که به دلیل عدم روشن شدن طولانی مدت موتور به آن وارد می شود و یا خالی شدن باتری به واسطه عدم استفاده از خودرو برای مدت زمان طولانی، هرگونه آسیبی (اعم از طبیعی و یا غیرطبیعی) به رنگ و بدنه خودرو که ناشی از توقف طولانی آن باشد.

 4. خسارت وارد به خودرو به دلیل عدم سرویس و نگهداری صحیح، عدم مراجعه ی به موقع سرویس های ادواری، عدم استفاده از سوخت مناسب، روغن ها وو روانکارهای توصیه شده در کتابچه راهنمای مشتریان و گارانتی.

 5. استفاده از قطعات غیراصلی و تایید نشده توسط شرکت آلفاموتور.

 6. خسارت وارد به خودرو ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی مانند باران اسیدی، تگرگ، سیل، طوفان، آتش سوزی، سرقت، زلزله، تصادف و مسابقه دادن.

 7. قطعاتی که به مرور زمان در معرض استهلاک و به صدا افتادن می باشند مانند: روکش صندلی، فرمان، تودوزی، صندلی و لاستیکهای درب و شیشه.

 8. آسیب دیدگی ناشی از حمل بار غیرمجاز و زیاد و همچنین جابجایی نامناسب خودرو.

 9. هرگونه زیان احتمالی و هزینه های اضافی خارج از حوزه گارانتی مانند : خسارت عدم استفاده از خودرو، هزینه هایی مانند پارکینگ، کرایه خودرو، اقامت احتمالی، هزینه های سفر و سایر هزینه ها و زیانهای اقتصادی.

 10. هرگونه آسیب و خسارت به خودرو که در اثر عدم توجه به علائم هشدار دهنده و یا عدم رعایت دستورالعملهای نگهداری در خودرو پدیدار گردد مانند: عدم توجه به علامت هشدار تعویض لنت ترمز که نتیجه آن خرابی دیسک ترمز خواهد بود.

 11. هرگونه آسیب دیدگی رنگ بر اثر حمل و نقل، فضولات پرندگان، عناصر جاده ( مانند شن، ماسه، سنگریزه، گرد و غبار)، ریخته شدن مواد شیمیایی و نظایر آنها.
   

 

 

شرایط ابطال گارانتی خودرو

·   عدم انجام هریک از سرویس های ادواری و سرویس اولیه 5000 کیلومتر.

·   هرگونه تغییر یا تعمیر غیرمجاز در بدنه، شاسی و سیستمهای تعلیق، انتقال قدرت و الکترونیکی.

·   دستکاری یا جداکردن کیلومتر شمار خودرو، به غیر از مواردی که توسط عاملیت مجاز صورت می پذیرد.

·   نصب هرگونه تجهیزات و آپشنهای تایید نشده توسط شرکت آلفاموتور و یا اصلاحات صورت گرفته توسط شرکتهای تایید نشده.

.  انجام هرگونه تعمیرات و یا سرویس در خارج از عاملیت های مجاز شرکت آلفاموتور.

 

شما می توانید سوالات خود را در خصوص موارد گارانتی از طریق ایمیل  info@alfamotor.ir :
با واحد گارانتی در میان بگذارید.

اخبار و رویدادها
جشنواره طلایی آلفاموتور
جشنواره طلایی آلفاموتور
پنجشنبه 17 بهمن 1398
اطلاعیه عاملیت های مجاز
اطلاعیه عاملیت های مجاز
شنبه 25 خرداد 1398